Hledání 2

Dvacet let po uvedení australského dokumentárního seriálu Hledání vám HopeTV přináší jeho druhou řadu s názvem Hledání 2 (v originálu Beyond the Search). V roli moderátora se vám opět představí Geoff Youlden, kterého ovšem tentokrát doplní další dva průvodci. Všichni se vydávají na různá místa naší planety a zamýšlejí se nad základními životními otázkami lidstva. Společně s nimi se ocitnete uprostřed minového pole, v deštných pralesích Jižní Ameriky nebo v izraelském Kumránu. Tam všude naši průvodci našli důkazy o tom, že svět, který známe, čeká převratná událost …

Hledání 2: Kolaps (1/14)

Hledání 2: Konflikt (2/14)

Hledání 2: Bolest (3/14)
Chtěli byste žít ve světě bez bolesti? I když ji nemáme rádi, je nezbytnou součástí života. Pokud je Bůh milující a všemocný, potom bolest nedává smysl. Nebo dává?

Hledání 2: Víra (4/14)
Prozkoumejme krásné italské Valdenské údolí, izraelské kumránské jeskyně a poslechněme si z první ruky zprávu o muži, který byl pro svou víru umučen k smrti.

Hledání 2: Hrdinové (5/14)
Každý si hledáme svého hrdinu … někdo v komiksech, jiný v hercích nebo sportovních hvězdách. K čemu je potřebujeme? A nehledáme náhodou ještě něco mnohem většího?

Hledání 2: Ztraceni (6/14)
Když se ztratíte, GPS navigace vám hodně pomůže. Ale když se ocitnete v pasti, potřebujete nutně záchranný plán. Britský jachtař Tony Bullimore a dva horníci z Tasmánie sdílejí své napínavé, záchranářské příběhy a vypráví o setkání se smrti a následné úlevě, že stále žijí.

Hledání 2: Vina (7/14)
V určité chvíli našeho života se musíme vypořádat s pocitem viny, který si občas za něco neseme. Ať už se nám to podaří či nikoli, buď nás to osvobodí, nebo stáhne ještě hlouběji.

Hledání 2: Pravidla (8/14)
Zákony země nám říkají hodně o obyvatelích a jejich charakteru. Stejně tak Boží pravidla ukazují, jaký je Bůh a Jehi království. V našem příběhu napadne Satan Boží pravidla. A jak to dopadne?

Hledání 2: Vyhoření (9/14)
Elektrické přístroje nejsou jediné, které můžou vyhořet. Lidé a vztahy k tomu mají také velké sklony a často ze stejného důvodu – přetížení. Jsme zahlcováni zprávami, které vyžadují naši okamžitou akci a víc nestíháme. Jak to jde přežít?

Hledání 2: Padělek (10/14)
Máloco poničí duši člověka jako to, když je obětí podvodu. Stejně tak i vesmírný konflikt je příběh o podvodu a jednom velkém podvodníkovi. Jak se na to díváš ty?

Hledání 2: Smrt (11/14)
Proč nás zajíma to, co se bude dít, až zemřeme? Duchové, upíři a nemrtví se stávají nejoblíbenějšími postavami filmů a knih. Co nás na tom tak fascinuje? Taky plánujeme podvést smrt? A jde to vůbec?

Hledání 2: Peklo (12/14)
Dneska jdeme do pekla, abychom našli konec příběhu. Je peklo vůbec skutečné místo? Pokud ano, co nám to říká o Bohu, který tvrdí, že je milující a spravedlivý? A pokud ne, odkud se peklo vzalo?

Hledání 2: Varování (13/14)
Necháváte se ovlivňovat varováními? Častokrát různým varovným výzvám nepřikládáme velkou váhu. Problém je totiž v tom, že ne vždy dokážeme odhadnout, zda je pro nás užitečné je uposlechnout. V našich životech jsou ovšem i taková varování, jejichž neuposlechnutí nás může stát život a to navěky…

Hledání 2: Závazek (14/14)
Loajalita a schopnost závazku nespadnou jen tak z nebe. Jsou výsledkem pozitivních rozhodnutí a změn, které v našich životech děláme. V tomto dílu zkoumáme závazek nezbytný pro úspěšné manželství, duševní přípravu ke zdolání vrcholových sportů a přežití mezi velkými vlnami při surfingu.